Kalıcı Kilo İçin

22 KASIM 2019
 • Sadece spor yaparak kilo verilir mi?

  Günlük harcanan ve alınan enerji miktarı, kilo vermenin en basit denklemidir. Spor yaparak günlük harcadığınız enerjiyi artırabilirsiniz. Kalıcı kilo vermenin tek yolu, spordan önce doğru beslenmeyi öğrenmektir. Vücudunuzda yağ oranı fazlaysa, kilo vermeden yapılan spor belli bölgelerin daha fazla kaslanmasına ve sizi memnun etmeyen bir görüntünün oluşmasına sebep olabilir. Diyetiniz ile birlikte kas oluşumuna yönelik spor aktivitelerinden ziyade kontrollü bir kardiyo programı uygulamalısınız.


 • Spor yaparken L kartin kullanmak sağlığa zararlı mı?

  Kişi gençse ve herhangi bir sağlık problemi yoksa, hücre üretimi sağlıklıysa; vücudun doğal sistemiyle yağ yakması her zaman en sağlıklısıdır. Benim tavsiyem; eğer menopoz, tiroid ve benzeri süreçler yaşamıyorsanız, L karnitin maddesi kullanabilirsiniz.


 • Radyofrekans veya diğer cihazlar zayıflatır mı?

  Radyofrekans ve benzeri hiçbir cihaz zayıflatma amaçlı değildir; inceltme ve vücudu şekillendirme amaçlıdır. Bu cihazlar problemli olan karın, basen, kol ve kalça gibi bölgeler için tasarlanmışlardır. Böylece problemli olan bölgedeki yağ hücrelerinin ısı ve ultrason gibi sistemlerle vücuttan atılmasını sağlamak için kullanılırlar. Aynı zamanda, doğru cihaz kolajen dokusunu uyararak vücudun zamanla kaybettiği elastikiyeti tekrar kazanmasını sağlar.


 • Ekmek yersem kilo alırım./ YANLIŞ

  Ekmeksiz bir sağlıklı beslenme programı düşünülemez. Ekmek yerken mutlaka tam tahıllı, çavdar, tam buğday ekmeği olanları tercih edin. Alınması gereken enerji miktarlarına dikkat ederek ekmek tüketmek kilo almaya değil, sağlıklı ve dengeli beslenmeye katkı sağlar.


 • Öğün atlarsam kesin zayıflarım./ YANLIŞ

  Bazen beslenme programlarında az besin desteği almak, zayıflamanızı hızlandıracakmış gibi düşünmenize neden olabilir. Ancak öğün atlamak, bir sonraki öğünde yanlış tercih yapmanıza ve metabolizma hızınızın yavaşlamasına neden olur.


 • Hiç yağ tüketmemeliyim./ YANLIŞ

  Gün içerisinde hiç yağ almazsanız; vücudunuz, yağ depolarını kullanmak yerine onları korumaya alır. Doğru pişirme yöntemlerini kullanmak, ara öğünlerde kabuklu kuruyemişlere yer vermek; gün içerisinde hem faydalı, hem de istenilen boyutta yağ almanıza yardımcı olur.


 • Aç karnına içilen greyfurt suyu yağ yakar./YANLIŞ

  Tek başına greyfurt suyu içmek dilediğiniz kiloya ulaşmanıza yardımcı olmaz. Bir miktar katı yağın üzerine bir limonu sıktıktan sonra yağı eriteceğine inanıyorsanız, vücudunuzdaki yağlarınızın da eriyeceğine inanabilirsiniz.